ВИДЕО – МПЦ очекува започнување преговори со Цариград, но не се знае под кое име би се признала МПЦ ако дојде до тоа

МПЦ во секој момент очекува да започнат официјалните разговори со Вселенската патријаршија за признавањето нашата црква. Митрополитот Петар вели дека

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien