ВИДЕО – По 11-ти пат црквата „Свето Благовештение“ во Прилеп ја организираше хуманитарната акција за Божик

Црквата Свето Благовештение во Прилеп по 11-ти пат ја организираше хуманитарната акција за Божик со која на 110 социјално загрозени

Дознај повеќе

Прилепчанка со бензин му ја запалила собата на дечкото, за малку ќе изгорела целата куќа

На 01.01.2020 часот во 06.00 часот во Полициската станица Прилеп, Ц.Р. (57) пријавил дека во неговата куќа на ул. „Славеј

Дознај повеќе