Светот одбележува 75 години од ослободувањето на озлогласениот логор Аушвиц

Денеска се одбележува 75-годишнината од ослободувањето на еден од најозлогласените нацистички концентрациони логори Аушвиц-Биркенау од страна на советските сили во

Дознај повеќе

Нова хуманитарна претстава на „Чин 4 Сцена 5 “ – култната комедија, „Солунски патрдии“

Во тек се подготовките за најновата хуманитарна претстава на училиштето за театар „Чин 4 Сцена5 “, култната комедија, „Солунски патрдии“.

Дознај повеќе

Стефанова: Дејствијата на Јанева му нанесоа сериозна штета на СЈО

Дејствијата за кои Јанева е на обвинителната клупа предизвикаа огромна штета на сметка на специјалното обвинителство и разочараност кај целата

Дознај повеќе

Прилепчанец направил сообраќајка, мавал со секира, а потоа со автомобилот удрил две жени

Приведен е 23-годишник од Прилеп, со иницијали Е.М. кој удрил во паркирано возило, а потоа излегол и со секира го

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Николовски не спомена ниту еден капитален проект за Прилеп, затоа што за 3 години СДСМ не направи ништо

Викендов тука пред дивоградбата, за која самиот градоначалник призна дека припаѓа на негови роднини, генералниот секретар на СДСМ повторно се

Дознај повеќе