Нова хуманитарна претстава на „Чин 4 Сцена 5 “ – култната комедија, „Солунски патрдии“

Во тек се подготовките за најновата хуманитарна претстава на училиштето за театар „Чин 4 Сцена5 “, култната комедија, „Солунски патрдии“. Како и минатата година, со комедијата „Викенд на мртовци“ така и оваа, собраните средства ќе бидат донирани!

 

„Во претставата и овојпат главно место завземаат ветераните – некогашните членови на театар „Чин 4 Сцена 5“. Ве повикуваме сите вас,  драга публико,  да се вклучите во оваа огромна хуманитарна акција. Ги повикуваме сите компании од Прилеп, да ја поддржат оваа хуманитарна кампања! Ќе успееме ли оваа година да ја надминеме бројката од лани? Целта е поставена – 6100 билети! Да покажеме уште еднаш дека Прилеп може!“, истакна Саша Нацевски, од училиштето за театар „Чин 4 Сцена5 “.

 

 

 

 

 

 

Чиј концерт би сакале да проследите во Прилеп ?

View Results

Loading ... Loading ...

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.