Станкоски бара јавно извинување за изнесените невистини од страна на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп

Генералниот директор на Тутунски Комбинат  Прилеп, Кире Станкоски, бара јавно извинување од страна на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп за како

Дознај повеќе

ВИДЕО – Државна делегација со полициска придружба направила застој од околу 1 час на Плетвар, поради снегот камионите не можеле да тргнат

Државна делегација со полициска придружба направила застој од околу еден час на планинскиот премин Плетвар кај Прилеп. Според раководителот на

Дознај повеќе

ВИДЕО–Јанески: Нема предизборни партиски вработувања, Водовод го начекав со 190 вработени, денес се 210, но имаме плус 2 нови одделенија

Директорот на ЈКП „Водовод и Канализација“ Прилеп денеска одржа прес конференција како демант на вчерашната прес конференција на ОК на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Бумбароски : Челниците од СДСМ во Прилеп свесни за изборниот пораз масовно бараат прибежиште во јавните претпријатија

Како што наближуват изборите на 12-ти април, така се зголемува стравот и паниката кај челниците од СДСМ. Свесни за големиот

Дознај повеќе

Прилеп меѓу општините што ќе добијат прочистувачи за воздух за потребите на образовните институции

Владата донесе одлуки за давање на трајно користење на 38 прочистувачи за воздух, за потребите на градинки, основни и средни

Дознај повеќе

Во Прилеп наврнаа 15 сантиметри снег – најмногу снег наврна во Пожаране и Маврово

Во поголемиот дел од земјава изутрива врне снег, кој е поинтензивен на југозападот. Најмногу снег ноќеска наврна во Пожаране каде

Дознај повеќе