Укината забраната за сообраќај на Плетвар

Од 07:55 часот на патниот правец Прилеп – Кавадарци преку планинскиот превој Плетвар задолжителна е употреба на зимска опрема за тешките товарни возила. За останатите видови на возила сообраќајот се одвива непречено во зимски услови.

 

Од Авто мото сојузот на Македонија пак информираат дека сообраќајот на планинскиот премин Плетвар во моментов е регулиран со полиција. Истиот бил забранет за тешки товарни возила, а автомобилите се пропуштаат, но со потешкотии.

 

Ноќеска и утринава сообраќајот на Платвар неколку часа во целосен прекин поради лошите временски услови.

 

 

 

 

 

 

 

Чиј концерт би сакале да проследите во Прилеп ?

View Results

Loading ... Loading ...

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.