ВИДЕО-ВМРО-ДПМНЕ Прилеп : За 8 месеци се гради висококатница, а Јованоски остави само раскопан простор од неговиот фамозен мост

Се наоѓаме пред фамозниот долговетуван проширен и реконструиран мост кој градоначалникот Илија Јованоски и Миле Талески им го ветуваа на

Дознај повеќе

ВИДЕО – 72 годишна прилепчанка изгоре во пожар на улица „Никшичка“ бр. 10

72 годишната прилепчанка О.С. изгорела во пожар кој утринава се случил на улицата „Никшичка“ број 10. Пожарот започнал од просториите

Дознај повеќе

ВИДЕО- Протест на тутунарите во прилепско Црнилиште, се жалат на ниски цени и на увоз на тутун од странство

Над 150 тони тутун со склучен договор се останати неоткупени во долненското село Црнилиште. Емин Еминоски заедно со своите внуци

Дознај повеќе

Пулексенија Јованоска, државната репрезентативка во карате, избрана за спортист на општина Прилеп за 2019

На синоќешниот избор на најдобрите спортисти за 2019 година, манифестација која Општина Прилеп ја организираше после пауза од 11 години,

Дознај повеќе