Во Прилеп се одбележа празникот „Свети Три Светители“ – Денот на бакалите

Со божествена литургија со која чиноначалствуваше Митрополитот Преспанско – Пелагониски, Владиката Петар, во сослужение со Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско –

Дознај повеќе

ВИДЕО – Еурокомпозитовци планираат да ја тужат Македонија и да одат на протести со фамилиите пред Влада

На Еурокомпозитовци им „пукна филмот“. Откако со месеци се игнорирани од страна на Владата за нивната катастрофална состојба тие денеска

Дознај повеќе