ВИДЕО – Матичните лекари од Прилеп на протест поради строгата казнена политика на Фондот

Матичните лекари од Прилеп денеска со мирен протест пред ФЗОМ го изразија своето незадоволство од предлог договорите на Фондот и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Свеста на општеството за лицата со Даунов синдром се уште на ниско ниво

Иако работите се далеку подобри за разлика од минатото, за жал во Македонија се уште постојат стигматизацијата и стереотипите спрема

Дознај повеќе

ВИДЕО – Мирески : Планирам да истрчам 21 км. со канго обувки на прилепскиот полу маратон

Благоја Мирески od Kangoo Club Dandelion Dance од Прилеп планира да истрча 21 км. со канго обувки на прилепскиот полумаратон

Дознај повеќе

ВИДЕО – Чаушоски : Очекуваме околу 200 учесници на првиот прилепски полу маратон кој ќе биде долг 21 км.

На 25 ноември со почеток од 10 часот од плоштадот „Александрија“ во Прилеп, од пред рекламите, каде е и стартно-целната

Дознај повеќе

ВИДЕО – Живот со хендикеп, без струја, без дрва за огрев, разрушена куќа и само 4.000 денари месечно

Неколку месеци живеат без струја, немаат ниту дрва за греење, бараката каде се сместени е разрушена и кога врне внатре

Дознај повеќе

ВИДЕО – Изложба „100 години од Македонскиот фронт“ во прилепскиот Участак

Во Участакот или музејот „11 Октомври“ во Прилеп денеска беше поставена изложбата „100 години од Македонскиот фронт“ која што ја

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилеп по Скопје е град со најголем број деца на улица

Децата на улица и понатаму остануваат нерешлив проблем на државата. Според извештајот на Народниот правобранител, најголем дел од овие деца

Дознај повеќе

ВИДЕО – Тутунарите очекуваат просечна цена како лани, експертите со став дека тутунот го нема ланскиот квалитет

Заврши верификацијата на мострите за тутун и тие деновиве ќе бидат распределени на откупните пунктови низ Македонија. Годинава се очекува

Дознај повеќе

ВИДЕО – Се уште без поддршка – само 8.000 евра ги делат Маријана и Владимир од Аконкагва

Само 8.000 евра ги делат прилепчаните Маријана Ѓорѓиевска и Владимир Јованоски од искачување на највисокиот врв во Јужна Америка и

Дознај повеќе

ВИДЕО- Започна да се реконструира кровот на куќата на Блаже Конески во Небрегово

Започна реконструкцијата на кровот на Спомен домот на Блаже Конески кој се наоѓа во неговото родно Небрегово. Инвестицијата чини околу

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien