ВИДЕО – Ристески : Македонија се буди и бара промени, деспотот Заев е на колена, утре ве очекуваме на плоштад

Македонија се буди, Македонија бара промени! Граѓаните  го креваат гласот против оваа одродена власт на СДСМ и Зоран Заев кои

Дознај повеќе

Над 80 проценти од домаќинствата имаат пристап до интернет, мажите поголеми корисници отколку жените

Над 80 проценти од домаќинствата во земјава имале пристап до интернет во првото тримесечје од годинава, покажуваат најновите статистички податоци.

Дознај повеќе

„Војдан Чернодрински“ нуди богата програма до крајот на месец октомври

Театарот „Војдан Чернодрински“ нуди богата програма до крајот на овој месец, при што ќе може да проследите 4 различни претстави.

Дознај повеќе

Три медали за Боксерскиот клуб АС од Прилеп на државното првенство, продолжува борбата за златото

На 19 и 20 октомври во Охрид во спортската сала Билјанини Извори се одржа Државното првенство во бокс во категориите

Дознај повеќе

Првенците на генерацијата 2015-2019 од прилепските средни училишта ја посетија Општина Прилеп

Првенците на генерацијата 2015-2019 од петте средни училишта од општина Прилеп: Николче Мојсоски од СОУ „Ѓорче Петров“, Ана Ѓорѓиоска од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien