Огромен интерес на прилепчани за бизнис настанот на корпорацијата за здравје и убавина TianDe

Прилепчани покажаа огромен интерес за бизнис настанот на корпорацијата за здравје и убавина TianDe кој во саботата се одржа во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Кучиња се хранат со умрени животни, смрдеа и џад на сите страни, ужасна слика кај с. Дебреште покрај самиот пат за М.Брод

На излезот од селото селото Дебреште во Општина Долнени, покрај самиот регионален пат Прилеп-М. Брод, ќе ве пречека ужасна слика.

Дознај повеќе

Кривична за прилепчанец поради злоупотреба и измама за хуманитарен настан

Одделение за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични

Дознај повеќе

ВИДЕО-Ристески: Ние ќе го изградиме автопатот Битола-Прилеп-Велес, СДСМ цели 3 години не мрднаа со прст во Прилеп, а сега одново лажат

После 12-ти април Прилеп ќе го добие тоа што долго време се очекуваше и што е од витално значење за

Дознај повеќе

Малиот Матеј од Прилеп треба да оди на опepaциja идниот месец, итно се потребни 2.850 евра

12-годишниот Матеј Алексоски од Прилеп боледува од церебрална пapализа, а наредниот месец треба да оди на опepaциja во соседна Србија,

Дознај повеќе

Бизнис настан на корпорацијата за здравје и убавина TianDe во сабота, во Прилеп, хотел Кристал Палас

Супер есклузивен TianDe настан ќе се одржи на 22.02.2020 година ( сабота ) во 18 часот во Кристал Палас. Настанот

Дознај повеќе