ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Власта во Прилеп не вработува по закон, туку по список од партијата

Зоран Заев направи пустош во државата. Качува даноци и ги ограбува граѓаните само за да можат синови, ќерки, браќа, сопружници

Дознај повеќе

Кривични пријави за четири лица за „бомбите“ пуштени во Прилеп

Кривична пријава против четири лица за неовластено прислушување и тонско снимање, поднесе надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициска станица

Дознај повеќе

Поминати уште 175 км. Филип и Христијан пристигнаа во Александрополис, утре влегуваат во Турција

Двајцата прилепчани Филип Илиоски и Христијан Мојсоски денеска ја поминаа и третата етапа од нивната велосипедска тура – „Bike tour

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : Дали „Северна“ во Статутот на Општина Прилеп ќе донесе нови фабрики, намалување на непотизмот, нови патишта, училишта, базенти ?

Предавството кое Зоран Заев и СДСМ го извршија на државно ниво, сега неговите пулени го спроведуваат и на локално ниво.

Дознај повеќе

Американски милијардер со 40 милиони долари ќе ги отплати студентските долгови на цела генерација

Роберт Ф. Смит, милијардер и еден од најпознатите афроамерикански добротвори, пристигна на колеџот Морхаус за да прими почесен докторат, кога

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien