„Арапска ноќ“ се подготвува во прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“

Во прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“ се подготвува претставата „Арапска ноќ“ од Роланд Шимелфениг, во режија на Зоја Бузалковска. Премиера

Дознај повеќе

ВИДЕО: Вработените во Еурокомпозит повторно без најавените опремнини, се чувствуваат прелажани, навредни и понижени

Денес повторно на протест излегоа вработените во Еурокомпозит, поради непочитување на договорот кој го имале со генералниот директор, односно нецелосна

Дознај повеќе

Критична Маса #46 – Пролетно чистење на точаците и улиците

Со затоплувањето на времето, раздвиженоста на велосипедистите ќе се зголемува. Од ПрилепНаТочак потсетуваат дека е време да се исчистат и сервисираат нашите

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien