Пет медали за ЏК „Бушидо“ на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Џудо клубот „Бушидо” денеска учествуваше на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во спортската сала при С.О.У. „Ристе Ристески Ричко”

Дознај повеќе

ВИДЕО – Самарџиоски : Над 12.000 пензионери од Прилеп се под голем удар поради лошите политики на СДСМ

Над 12.000 пензионери од Прилеп се под голем удар од политиките на актуелната локална и централна власт предводени од СДСМ. Откако

Дознај повеќе

ВИДЕО – Анѓушев најави две решенија за проблемот со Еурокомпозит, поранешните вработени незадоволни од средбата

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот Кочо Анѓушев и министерот за транспорт Горан Сугарески денеска во Прилеп се сретна со поранешните вработени

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилепчанец 6 години низ лавиринтите на системот се обидува да добие семејна пензија

Цели 6 години трае голготата на прилепчанецот Марјан Димоски низ лавиринтите на Фондот за ПИОМ во обид до докаже дека

Дознај повеќе

Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за вторник, среда и сабота

Оваа недела на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ ќе има 3 претстави.   ВТОРНИК, 26.03.2019 – 18.00 ч.   „Ништо

Дознај повеќе

ВИДЕО – Педесет и седум годишната Соња Муличкоска од Прилеп си го исполни својот сон во „Никогаш не е доцна“

Во последната емисија на регионалното шоу „Никогаш не е доцна“ настапуваше и 57 годишната Соња Муличкоска од Прилеп. Соња важи

Дознај повеќе

ВИДЕО – Најголемиот дел од младите во Прилеп иднината не ја гледаат во Македонија, се жалат на огромна корупција во општеството

Најголемиот дел од младите од Прилеп својата иднина не ја гледаат во Македонија. Причина за тоа е како што сами

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ѓорѓиевска и Јованоски првите прилепчани на Аконкагва : Беше навистина тешко, но успеавме, на врвот потекоа и солзи

Маријана Ѓорѓиевска и Владимир Јованоски станаа првите прилепчани кои се искачија на највисокиот врв во Јужна Америка, Аконкагва во Аргентина,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Трибина во Прилеп : Со легализација на рекреативната употреба на канабисот Македонија годишно би заработувала и по 300 милиони евра

„Економските потенцијали од легализацијата на рекреативната употреба на канабис во Македонија“ беше темата на трибината која денеска се одржа во

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Покрај децата на функционерите од СДС, сега за на ред за вработување се нивните миленици

Македонската јавност вчера сведочеше за непотизам од огромни размери какви што не се паметат во нашава држава. После изнесените информации

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien