ВИДЕО – Македонци заглавени во Келн, обвинуваат за хаос околу транспортот со хуманитарните летови од Германија

  Македонците од германскиот град Келн обвинуваат за тотален хаос и неорганизираност при синоќешното транспортирање на македонските граѓани со т.н.

Дознај повеќе

Прилепчани фатени вчера во кражба за време на полицискиот час

На 28.03.2020 во 16.20 часот на ул.„К. Волнароски“ во Прилеп, полициски службеници од Полициска станица Прилеп ги лишиле од слобода

Дознај повеќе

ВИДЕО – Богоески : Граѓаните да бидат совесни по враќањето од странство да се пријават и да останат во самоизолација, тоа е наквалитетна заштита од вирусот

  ИЗВОР : СИТЕЛ     Господине Богоески, колку нашиот медицински персонал од Општата болница, кој што е во првите

Дознај повеќе

ВИДЕО – Никој не знае кога Прилеп ќе добие нов театар, актерите се скептици, бараат и одделување од Центарот за култура

Прилепскиот театар одбележува 70 години постоење. Но за жал иако во моментов е еден од најреномираните театарски ансамбли во Македонија

Дознај повеќе

ВИДЕО – Дали Еурокомпозитовци се излажани и за ветените придонеси ? Продолжен принудниот одмор на вработените, компанијата не работи

Принудниот одмор на 60-тина вработени во државната компанија Еурокомпозит им бил продолжен до крајот на февруари. Во фабриката е исклучена

Дознај повеќе

„Марковите Точакџии“ со точаци на „Тапанче“ – отворена сезоната за 2020-та

Денеска 20-тина членови на Марковите Точакџии од Прилеп офијално ја отворија сезоната 2020 со велосипеди тргнуваќи од центарот на Прилеп

Дознај повеќе

Управниот одбор на ФК „Победа“ го разреши тренерот Тони Мегленски

Управниот одбор на ФК „Победа“ АД – Прилеп денеска одржа состанок со една точка на дневен ред – „Разгледување на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Петкоски : Eдни исти лица во Општина Прилеп се вработуваат по два пати

Башибозукот наречен СДСМ прави хаос во администрацијата и вработува што ќе стигне и каде ќе стигне. Исплашени од изборниот пораз кој

Дознај повеќе

Општина Прилеп : Споменикот кај Дабница е донација, нема нов споменик туку реконструирана одливка

Она што за ВМРО-ДПМНЕ е нов споменик во Дабница, всушност е реконструирана одливка на статуата „Смрт на фашизмот“, дело на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Мариовци : Патот Прилеп-Витолиште е за Гинисова книга за рекорди со дупки – Мариовци на нов протест

Мариовци денеска одржаа втор протестен собир поради уништениот патен правец Прилеп-Витолиште, долг 50-тина км., a кој претставува единствената врска на

Дознај повеќе