ВИДЕО – За само еден ден го заобиколи Охридското езеро со трицикл – Васил Јанкула продолжува да ги урива сите бариери

„Преспанскиот херој“, Васил Јанкула продолжува да ги урива сите бариери. По кој знае кој пат вчера повторно докажа дека буквално

Дознај повеќе

ВИДЕО – Поградец – убавина која вреди да се види од другата страна на Охридското езеро

Албанскиот град Поградец е сместен на јужната страна на Охридското езеро и се наоѓа на само 12 км. од Свети

Дознај повеќе

ВИДЕО – Изворите на Дрилон – близнакот на изворите на Свети Наум, омиленото летувалиште на Енвер Хоџа

Изворите Дрилон се од карстно потекло и се вливаат во југоисточната страна на Охридското езеро, во близина на селото Гурас,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Ќе можам да се натпреварувам и за прво место во светот ако државата или бизнис секторот одделат средства за параглајдерството

ИЗВОР : СИТЕЛ  Борјан Јованоски е македонски параглајдерист од Прилеп кој во моментов се наоѓа на второто место на светската

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јанкула : Лицата со хендикеп да излезат од своите домови и заедно да докажеме дека „Сите сме исти“

ИЗВОР : СИТЕЛ   „Преспанскиот херој“, кој заслужено го носи ова име, Васил Јанкула од Ресен, пред околу месец и

Дознај повеќе

ВИДЕО – „When in Krusevo“ атракција од светски калибар во Македонија

Викендов по трет пат во Крушево се организираше аутдор фестивалот „When in Krusevo“. Тури со планински велосипедизам, планинарење, возење кајак,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Заврши турнирот „Таста-Лара“ во Прилеп – дел од атмосферата од вториот ден

Заврши меморијалнииот ракометен турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки во Прилеп, кој се одржува во чест на двете наши големи ракометни легенди,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ракометните легенди го запоседнаа Прилеп – дел од атмосферата на првиот ден од турнирот „Таста-Лара“

На ракометните терени во хотелот „Сонце ГА“ денеска започна меморијалниот ракометен турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки, а кој се одржува во чест

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилепчаните Илиоски и Мојсоски за 5 дена планираат со велосипеди да поминат 800 км. од Прилеп до Истанбул

Двајцата членови на прилепското здружение Маркови точакџии, Филип Илиоски и Христијан Мојсоски, пред себе поставија еден навистина голем подвиг, кој

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien