ВИДЕО – Фонтаните во Прилеп вистинско ругло, градоначалникот ветува нивно брзо средување и пуштање

Фонтаните во Прилеп се вистинско ругло. Изваклани, полни со ѓубре, покриени со некакви полуискинати церади. Иако сме скоро веќе јуни,

Дознај повеќе

ВИДЕО – По 14-ти пат во Прилеп се одржа манифестацијата „Сите на велосипед“, учесниците бараат подобра велосипедска инфраструктура

По традиционален 14-ти пат во Прилеп по повод празникот на сесловенските просветители „Св. Кирил и Методиј“ се одржа манифестацијата „Сите

Дознај повеќе

ВИДЕО – Сакате смеење до солзи – бујрум целата претстава „Викенд на мртовци“ од „Чин 4 Сцена 5“

Со претставата „Викенд на мртовци“ училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5 од Прилеп одбележа 12 години од своето постоење.

Дознај повеќе

Мостот во паркот кај судот крајно опасен за децата – прашање на време кога некое дете ќе падне во езерцето

Крајно небезбеден и опасен за децата е дрвениот мост на езерцето што се наоѓа во паркот кај Основниот суд во

Дознај повеќе

ЈКП „Водовод и канализација“: Менаџирањето на Јанески е со позитивни резултати – сите напади паѓаат во вода

ЈКП „Водовод и канализација“ категорично ги демантира наводите од денешната прес конференција на ОК на ВМРО-ДПМНЕ –Прилеп упатени на адреса

Дознај повеќе

ВИДЕО – Еурокомпозитовци : Заев вети дека со буџетски средства од 3 милиони евра ќе го реши проблемот, но не го исполни тоа

Поранешните вработени во Еурокомпозит со нови протести пред зградата на Општина Прилеп. Повторно обвинија дека власта 2 години ги лажела

Дознај повеќе

Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, Петар Ристески физички нападнал колега

Инцидент меѓу двајца стоматолози се случил вчера на улицата „Јоска Јорданоски“ во Прилеп. 61-годишниот стоматолог, Благоја Бисеркоски, пријавил во полиција

Дознај повеќе

Двајца повредени, а возилата превртени во сообраќајна несреќа на Плетвар

Две лица се повредени при сообраќајната несреќа што се случи претпладнето на патот Градско-Прилеп, на 20-ина километри под превојот Плетвар.

Дознај повеќе

ВИДЕО – ОО СДСМ Прилеп : ВМРО-ДПМНЕ сеуште е заглавена во истата насилничката матрица, јавноста е згрозена од физичката пресметка на Петар Ристески со негов колега

ВМРО-ДПМНЕ, партијата која 12 години владееше со терор, закани, уцени и притисоци, сеуште е заглавена во истата насилничка матрица. Ништо

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien