ВИДЕО – Голема хуманитарна акција на Комфи Ангел за поддршка на младите спортисти

На плоштадот „Методија Андонов Ченто“ денеска се одржа голема хуманитарна распродажба на производи од компанијата Комфи Ангел, а собраните средства

Дознај повеќе

СДСМ: Прилепчани добиваат европски стадион и базени за спорт, рекреација и терапевтски цели

Марјан Ристески и неговиот ментор Груевски потрошија стотици милиони евра, а не изградија ниту еден капитален спортски објект во Прилеп. Прилепчани

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ: Наместо „Здравствено спортско рекреативен центар“, Јованоски си направил приватен базен?

Пред некој ден се соголи уште една предизборна лага на градoначалникот Јованоски, кога официјално призна дека во предизборната кампања дал уште

Дознај повеќе

ВИДЕО – Преполна сала и смеење до солзи на вчерашната премиера „Викенд на мртовци“ на „Чин 4 Сцена 5“ во Прилеп

Сите ќе умрете, некој сега, некој после. Никој не живее вечно. Ова е една од најпознатите реплики на претставата „Викенд

Дознај повеќе

ОО СДСМ Прилеп : ВМРО-ДПМНЕ се дрзнува да критикува инвестиции и отворање на нови работни места во Прилеп

Заврши времето кога инвеститорите беа рекетирани и уценувани од страна на моќниците на криминалната власт на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Учениците од СОУ „Ѓорче Петров“ од Прилеп изработија клупа која произведува енергија со помош на соларни панели

Иако тоа не им е струка учениците од медицинските паралелки при СОУ „Ѓорче Петров“ од Прилеп, кои ја посетуваат секцијата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Селекцијата на отпад, пречистителната и мерната станица за воздух, автобусите на метан – причина за титулата најеколошка Општина

Од страна на компанијата Пакомак, Општина Прилеп ја доби титулата за најеколошка Општина за 2018 година. Главниот критериум за кое

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Дали империјата на Заеви во производството на масло од кананис сега се шири и во Прилеп ?

Граѓаните на Прилеп во изминатиот период информираат дека тука, во овој објект позади мене, се подготвува фабрика за производство на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien