Скопјанец тешко повреден во судир на автомобил и камион на излезот од Прилеп

Вчера попладне, на излезот на Прилеп во близина на бензинската пумпа „Лукоил“, се случи сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “Форд “со скопски регистарски

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Поскапувањето на водата докажа дека Јованоски предизборно лажел кога ветуваше 20% пониски сметки за вода

Денес на продолжението на 20. седница на Советот на Општина Прилеп е донесена уште една штетна одлука за граѓаните на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Живот со хендикеп, без струја, без дрва за огрев, разрушена куќа и само 4.000 денари месечно

Неколку месеци живеат без струја, немаат ниту дрва за греење, бараката каде се сместени е разрушена и кога врне внатре

Дознај повеќе

ВИДЕО – Изложба „100 години од Македонскиот фронт“ во прилепскиот Участак

Во Участакот или музејот „11 Октомври“ во Прилеп денеска беше поставена изложбата „100 години од Македонскиот фронт“ која што ја

Дознај повеќе

Притворен прилепчанец за неовластено производство и продажба на дрога

Прилепското обвинителство донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против  едно лице на возраст од 44 години, поради постоење основано

Дознај повеќе

Јованоски: Преку домаќинско и одговорно работење за 10 месеци имаме вложено 30 милиони денари во ЈКП Комуналец

Во овие 10 месеци, преку исплата на заостанати долгови, аванси, тужби, извршни налози и казни, како и за инвестиции, потрошени

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien