ВИДЕО – Талевски : Прво сакавме да ги расчистиме натрупаните долгови, па сега ќе ги реализираме капиталните проекти

Бројката која се потенцира е таа, 24.6% искористеност на капиталните инвестиции во градот, но сепак една работа која што треба

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Процентот на реализација на капиталните инвестиции во Прилеп е мизерни 24%

На денешната седница на Советот на Општина Прилеп имавме повеќе точки на дневен ред, од кои позначајни беа завршната сметка

Дознај повеќе

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ го инсталираше непотизмот, по примерот на СДСМ да се повлечат нивните вработени

ВМРО-ДПМНЕ, партијата што ги инсталираше криминалот, корупцијата и непотизмот во државниот сектор, нема доблест да ги повика роднините на нивните

Дознај повеќе

ВИДЕО – Општина Прилеп распишува награден конкурс за најдобар цртеж на тема „Маркови кули – предизвик за сите нас“

Општина Прилеп во рамките на проектот „Маркови Кули – заштита и делување“, кој е дел од Програмата за подобрување на

Дознај повеќе

Работилница на ЗМН во Прилеп за користење на личните податоци во новинарството

Нема опасност за новинарската професија додека се почитуваат професионалните стандарди и Етичкиот кодекс кога е во прашање регулативата за заштита

Дознај повеќе

Витаминка за сите жени вработени во компанијата организира бесплатни ехо-прегледи на дојка во своите простории

Повеќе од 300 жени вработени во Витаминка добиваат преглед со ехо на дојка во просториите на самата фабрика. Ехо-апаратот е

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Непотизам од невидени размери во Прилеп – Дали ова се имињата на вработените роднини и пријатели ?

Непотизмот и поставувањето на најблиските роднини и пријатели на позиции стана заштитен знак на СДС по кој граѓаните ја препознаваат

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Козјак Вертикал Километар“ – уште една атракција во планинското трчање во Прилеп

Александар Еленин, Антонио Каранфилоски, Мери Мирческа и Александар Стојкоскии се дечките од Прилеп кои неколку години се занимаваат со планинско

Дознај повеќе

ВИДЕО – ОБНОВЕНО – Познато кој ги управувал возилата во тешката сообраќајна несреќа во Прилеп

На 13.03.2019 во 22.10 часот на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фиат Пунто“

Дознај повеќе

ВИДЕО – Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Прилеп помеѓу комбе кое превезивало патници и автомобил

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien