ВИДЕО – 10 години „The Hounds“ – роденденска забава во срцето на старата прилепска чаршија

Во среда на 15 август „The Hounds“ прославуваат 10 години од својата прва свирка. Тоа ќе го одбележат со роденденска забава

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Crossroad blues band“ ја започнува својата 11-та турнеја низ поранешните ЈУ простори

Единаесетта година по ред бендот „Crossroad blues band“ од Прилеп ја започнува својата летна турнеја низ поранешните ЈУ простори. Повеќе

Дознај повеќе

ВИДЕО – Интервју со Маријана и Владимир : Елбрус е освоен, следен е Аконкагва во Јужна Америка

Екипата на Инфо Компас направи интервју со двајцата херои, двајцата членови на планинарскиот клуб Мамути од Прилеп, Маријана Ѓорѓиевска и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Граѓаните се задоволни од начинот на организирање на Пиво фестот, в година ќе размислуваме за промени

Направивме една неформална анкета во градот, беа запознати сите граѓани, од тинејџерите до највозрасните и пензионерите и од прилика околу

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Глупа заебана птица“ е новата претстава на „Чин 4 Сцена 5“ која ќе биде прикажана во среда

Училиштетот за театар од Прилеп, „Чин 4 сцена 5“, во среда во 20 часот во домот за култура „Марко Цепенков“

Дознај повеќе

ВИДЕО – О.К. „Златоврв“ од Прилеп се врати со 8 медали од Скопскиот маратон

Околу 40-тина членови на О.К. „Златоврв“ од Прилеп во неделата учествуваа на Скопскиот маратон и од таму се вратија со

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Пофалба на лудоста“ – првата професионална претстава на „Чин 4, Сцена 5 “

„Пофалба на лудоста“ од Еразмо Ротердамски е најновата и прва професионална претстава на училиштето за театар од Прилеп „Чин 4

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien