Општина Крушево : Пробиен и прооден патот до манастирот Св. Преображение

Од Општина Крушево информираат дека денеска претпладнево, службите на јавното претпријатие „Комуна“ работеле на патот кој води до манастирот Св.

Дознај повеќе

Oбјавен нов број на списанието за литература, уметност и култура „Стремеж“

Центарот за култура „Марко Цепенков“ од Прилеп со поддршка на Министерството за култура деновиве го издаде новиот број на списанието

Дознај повеќе

ВИДЕО–Дамчески : Прилепскиот театар без соодветен однос од државата, функционираме како драмска секција

Државата нема соодветен однос кон прилепскиот театар. Иако сме едни од најдобрите театри во Македонија ние веќе 14 години немаме

Дознај повеќе

„Авантурите на Пинокио“, сабота и недела на репертоарот на прилепскиот театар

Репертоар за театарот „Војдан Чернодрински“ сабота и недела.   22.12.2018 (сабота) – 13.00 ч.   ПРЕДПРЕМИЕРА   „Авантурите на Пинокио“ режија

Дознај повеќе

Прилепскиот театар ја подготвува новата премиера за деца „Авантурите на Пинокио“

Во театарот „Војдан Чернодрински“ во тек се подготовките на претставата за деца „Авантурите на Пинокио“, која по фанатастичната книга од

Дознај повеќе

Промоција на аматерски документарни филмови во град Прилеп

Фото Кино Клубот од Прилеп ве поканува на проекција на краткометражни, аматерски документарни филмови коишто не се прикажани на пошироката

Дознај повеќе

Третото издание на Winter Apricots ќе се одржи од 13 до 15 декември во Мис Стон

Третото издание на интернационалниот фестивал на краток филм, Winter Apricots, ќе се одржиод 13-ти до 15-ти декември во киното Мис

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien