„Демократија“ – најновата премиера на театарот „Војдан Чернодрински“ во четврток

Во четврток во 19.30 минути ќе се прикаже најновата премиера на театарот „Војдан Чернодрински“, претставата „Демократија“. Текстот е на Јосиф

Дознај повеќе

ВИДЕО – Огромна заинтересираност за „Викенд на мртовци“ од „Чин 4 Сцена 5“, од 10 закажани продадени 4 претстави

Утре со почеток во 20 часот во големата сала на домот за култура „Марко Цепенков“ ќе се одржи премиерата на

Дознај повеќе

За само 2 часа експресно распродадена „Викенд на мртовци“ на „Чин 4 Сцена 5“, прва реприза на 21 март

Театар „Чин 4 Сцена 5“ со особена гордост Ви ја претставува култната „ВИКЕНД НА МРТОВЦИ“ од големиот Миле Попоски. Со

Дознај повеќе

Бојаџи : Во Македонија владее нацизам, власта сака да се иселам од земјава, секое прикажување на „Ругање со Христос“ е вистинска борба

Кон мене ова власт се однесува како да имаат некаква лична работа за расчистување. Ова власт, а особено премиерот и

Дознај повеќе

Во Прилеп отворена изложба на дела од Струмичката ликовна колонија

Во ликовната галерија од ЦК„Марко Цепенков“ денeска  e отворена изложба на дела од Струмичката ликовна колонија. Изложбата ја отвори Ивана

Дознај повеќе

„Ругање со Христос“ на 9 март во Прилеп – Јани Бојаџи со емотивна порака за прикажувањето

Јани Бојаџи со емотивна порака во пресрет на прикажувањето на „Ругање со Христос“ во Прилеп, кое ќе се случи на

Дознај повеќе

„Ништо без Трифолио“ – во сабота на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Во сабота .02.03. 2019 со почеток во 19.30 часот на репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп ќе се прикажи  претставата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Смеење до солзи, се подготвува новата претстава на „Чин 4 Сцена 5“ – „Викенд на мртовци“

Смеење до солзи и одлична атмосфера, ова го ветуваат од училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ кои по повод

Дознај повеќе

„Казимир и Каролина“ во сабота на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Во сабота ( 23.09.2019) со почеток во 19.30 часот на репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп ќе се прикажи 

Дознај повеќе

ВИДЕО – 69 години јубилеј на прилепскиот театар во катастрофални услови за работа

Прилепскиот театар денес одбележува 69 години од своето постоење, за жал во услови на објектот кои се далеку полоши од

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien