СЈО нуди соработка во истрагата за „Рекет“, но и (не) се оградува од Катица Јанева

Се надевам дека интегритетот на Специјалното јавно обвинителство нема да биде нарушен од можните сомненија, изјави обвинителката Ленче Ристевска на

Дознај повеќе

Антикорупциска: Фирмата на Усеини не смее да учествува во тендерот за уривање на дивоградби во Охрид!

Антикорупциската комисијата е децидна дека фирмата на советникот Нефи Усеини или негови блиски роднини не може да воспостави деловни односи

Дознај повеќе

Компјутери, УСБ стикови, мемориски картички и многу оружје запленети од Боки 13 и Кичеец

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информира дека во соработка со Министерството за внатрешни работи во

Дознај повеќе

Заев : Предвремени избори нема да има, ќе одиме на редовни во декември 2020

„Предвремени парламентарни избори како што бара опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да има“, истакна премиерот Зоран Заев ,одговарајќи на новинарско прашање како

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien