Македонските компании очајно бараат работници, а државата нема стратегија како да ги задржи

Македонските компании очајно бараат кадар, младите масовно се иселуваат, а државата нема решение. Недостигот на работна сила е најголемиот ограничувачки

Дознај повеќе

Јанушев: Moжно e опозицијата да ги бојкотира претседателски избори

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, за Алсат вели дека опозицијата може да ги бојкотира претстојните претседателски избори во мај

Дознај повеќе

Дали се раѓа нова „Шарена револуција“ – Министерството за Култура и Општина Аеродром обоени во жолта и црна боја

Министерството за култура викендов осамна обоено со жолта боја, а на влезот од зградат е испишано „МКД“. Утрово пак, влезната

Дознај повеќе

„Дали сте за Република Северна Македонија?“ – Тодор Петров ќе собира 150.000 потписи за нов референдум

Три дена откако беа изгласани уставните измени кои се веќе објавени во Службен весник и со кои Република Македонија додава

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien