Палмер: Местото на Македонија е во ЕУ, тоа го истакнавме и кај европските партнери

Специјалниот претставник на државниот секретар на САД за Западен Балкан Метју Палмер рече дека САД ќе продолжат да ја поддржуваат интеграцијата

Дознај повеќе

Европскиот Парламент ја изгласа вонредната резолуција за почеток на преговори со Македонија

По три дена дебата Европскиот Парламент ја изгласа вонредната резолуција со цел започнување на преговорите со Македонија. Со резолуцијата се осудува

Дознај повеќе

Франција нуди специјално партнерство за земјите од Западен Балкан наместо полноправно членство

Франција започнала неофицијални дипломатски консултации со цел некои земји од западен Балкан наместо полноправно членство да добијат привилегирано специјално партнерство.

Дознај повеќе

Тимоние: Не може да добиете датум како награда за Преспа, без реформи нема напредок

По добивањето на француското НЕ за датум за отпочнување на преговори на Македонија со ЕУ, францускиот амбасадор во земјава Кристијан Тимоние

Дознај повеќе

Македонецот Виктор Димовски повторно го освои првото место на светското првенство во поинт фајт

Нашиот кик боксер Виктор Димовски повторно го освои првото место на светското првенство во поинт фајт . На светското првенство

Дознај повеќе

Над 80 проценти од домаќинствата имаат пристап до интернет, мажите поголеми корисници отколку жените

Над 80 проценти од домаќинствата во земјава имале пристап до интернет во првото тримесечје од годинава, покажуваат најновите статистички податоци.

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien