ВИДЕО – Со кровови пред распаѓање, полски тоалети, училишта без канализација и без вода за пиење – вака учат дел од децата во Долненско

Без канализација, со тоалети надвор од училиштето и покрив кој во секој момент може да се урне врз учениците поради

Дознај повеќе

ВИДЕО – Над 3.500 жители на Лажани живеат како во Средниот век

Фекалии течат низ селото, насекаде се шири неподнослива миризба. Жителите се плашат од појава на заразни болести. Поголемиот дел од

Дознај повеќе

Уапсен жител на с. Лажани кој кого било пронајдено поголемо количество на оружје

Во координирана акција помеѓу Одделот за крим полиција и Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп при СВР Битола, по Наредба

Дознај повеќе

ВИДЕО – За прв пат општините Долнени и Чашка се поврзуваат со пат, патувањето за Скопје се скратува за 60 км. во правец

За прв пат Општините Долнени и Чашка се спојуваат со асфалтен пат долг 11 км., од селото Црнилиште до Богомила,

Дознај повеќе

Кривична за Тетовчанец кој кого биле пронајдени кокаин и хероин

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против Ш.Б.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично

Дознај повеќе

Кривична за дебрештанец во чиј дом била пронајдена марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Д. (37) од село Дебреште поради постоење основи на сомнение

Дознај повеќе

Фирма од Долнени украла 777.108 денари од АД „Македонски Пошти“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Н.П.(28) и В.П.(27), двајцата од село Долнени поради постоење основи

Дознај повеќе