ВИДЕО – За прв пат општините Долнени и Чашка се поврзуваат со пат, патувањето за Скопје се скратува за 60 км. во правец

За прв пат Општините Долнени и Чашка се спојуваат со асфалтен пат долг 11 км., од селото Црнилиште до Богомила,

Дознај повеќе

Кривична за Тетовчанец кој кого биле пронајдени кокаин и хероин

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против Ш.Б.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично

Дознај повеќе

Кривична за дебрештанец во чиј дом била пронајдена марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Д. (37) од село Дебреште поради постоење основи на сомнение

Дознај повеќе

Фирма од Долнени украла 777.108 денари од АД „Македонски Пошти“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Н.П.(28) и В.П.(27), двајцата од село Долнени поради постоење основи

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien