Изградба на канализација во Норово, асфалтирање на пат и изградба на цевковод во Саждево

Започнува имплементацијата на три големи проекти за населените места во општина Крушево – изградба на фекална канализација прва фаза во

Дознај повеќе

Жена тешко повредена кога комбе удрило во „тико“ на патот Прилеп-Крушево

Вчера утрото на патот Крушево-Прилеп се случила сообраќајна незгода во која со тешки повреди се здобила 64-годишна жена, пренесуваат од

Дознај повеќе

10 годишната Фани Јованоска од Крушево „гази“ се пред себе на големиот меѓународен турнир во пинг понг во Шведска

Овие денови, Фани Јованоска од Крушево се бори како лавица во Шведска на многу силен турнир во пинг понг, за

Дознај повеќе

Кривична пријава против двајца крушевчани за кражба на дрва

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против Џ.Д.(34) и Б.К.(40), двајцата од Крушево, поради постоење основи

Дознај повеќе

Неколку дена голем пожар беснее околу манастирот на Тоше во Крушево

Голем шумски пожар беснее деновиве во близина на манастирот „Св. Преображение“ во Крушево. Екипите на противпожарната единица заедно со армијата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Државниот инспекторат за животна средина забрани одложување на хемиски отпад на депонијата во Крушево

По сторијата на Сител дека на крушевската депонија со години наназад се одлага хемиски отпад односно епоксидна и полистерска смола

Дознај повеќе

ВИДЕО – Дали хемискиот отпад кој со години се одлага на крушевската депонија е штетен по здравјето на луѓето ?

Подолг период на крушевската депонија се одлага хемиски отпад спакуван во метални буриња. Освен што се депонира таму, бидејии депонијата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Фолтин како сaундрак во новото видео на When in Krushevo оутдор фестивал!

Деновиве се направи промоција на видеото од јунското 4-то издание на оутдоор фестивалот When in Krushevo. Основна мисија на When in

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien