Општина Крушево прави проект за изградба на обиколница

Со 30.000 евра средства обезбедени преку проектот „Подобрување на општинските услуги“ на Програмата за развој на Обединети Нации УНДП, Општина Крушево е

Дознај повеќе

ВИДЕО – Уникатната манифестацијата „Дева“ се одржува единствено во Крушево и Витлеем

Со вековната манифестација „Дева“ крушевчани вечерва го одбележаа Коледе, со што го најавија раѓањето на Господ Исус Христос. Оваа уникатна

Дознај повеќе

Второ место за Ставре Јада на ФИС натпреварот во нордиско трчање во Србија

Нашиот репрезентатиивец во нордиско скијање и биатлон Ставре Јада го освои второто место на ФИС натпреварот во нордиско трчање кој

Дознај повеќе

ВИДЕО – Во Крушево се бара кревет повеќе за празниците, викендов стартува зимската сезона

Во Крушево се бара кревет повеќе за Нова Година и Божик. Според угостителите капацитетите од околу 700 легла во приватното

Дознај повеќе

ВИДЕО – Крушево подготвено за стартот на зимската сезона, се бара кревет повеќе за празниците

Крушево е подготвено за почетокот на зимската сезона. Сместувачките капацитети според угостителите биле исполнети над 80% се до 20 јануари.

Дознај повеќе

Крушевчани Новата 2019 ќе ја пречекаат со Александра Јанева

Македонската пејачка Александра Јанева ќе ја има главната улога на Новогодишната прослава во Крушево. Забавата започнува во 21:00 со загревање

Дознај повеќе

Хуманитарна детска модна ревија во спомен куќа „Тодор Проески“

Во спомен куќата „Тодор Проески“ се одржа детска хуманитарна ревија со изработките на студентите од Технолошко техничкиот факултет од Штип, под

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien