Во чест на седумдеценискиот јубилеј, градоначалникот Јованоски на средба со актерите од театарот „Војдан Чернодрински“

По повод 70 години од постоењето на театарот „Војдан Чернодрински“, градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска оствари средба со

Дознај повеќе

Огромен интерес на прилепчани за бизнис настанот на корпорацијата за здравје и убавина TianDe

Прилепчани покажаа огромен интерес за бизнис настанот на корпорацијата за здравје и убавина TianDe кој во саботата се одржа во

Дознај повеќе

ВИДЕО – Кучиња се хранат со умрени животни, смрдеа и џад на сите страни, ужасна слика кај с. Дебреште покрај самиот пат за М.Брод

На излезот од селото селото Дебреште во Општина Долнени, покрај самиот регионален пат Прилеп-М. Брод, ќе ве пречека ужасна слика.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Жителите на Суводол го блокираа патот Прилеп-М.Брод, бараат дислокација на околните каменоломи

Жителите на селото Суводол во близина на Македонски Брод го блокираа регионалниот пат Прилеп-Македонски Брод во знак на протест поради

Дознај повеќе

Кривична за прилепчанец поради злоупотреба и измама за хуманитарен настан

Одделение за внатрешни работи Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Т.(26) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични

Дознај повеќе

ВИДЕО-Ристески: Ние ќе го изградиме автопатот Битола-Прилеп-Велес, СДСМ цели 3 години не мрднаа со прст во Прилеп, а сега одново лажат

После 12-ти април Прилеп ќе го добие тоа што долго време се очекуваше и што е од витално значење за

Дознај повеќе

Малиот Матеј од Прилеп треба да оди на опepaциja идниот месец, итно се потребни 2.850 евра

12-годишниот Матеј Алексоски од Прилеп боледува од церебрална пapализа, а наредниот месец треба да оди на опepaциja во соседна Србија,

Дознај повеќе