Професионален боксерски спектакл во Прилеп – Ице Трајкоски vs Енсар Осман

На 22.06.2019 година во 19:30 часот на Градскиот базен „Маркови Кули“ во Прилеп ќе се организира професионална боксерска ревија за

Дознај повеќе

Повторно сме потребни сите – во четврток голем хуманитарен концерт во Onyx Cafe & Bar за малиот Дејан

Со срце за малиот Дејан ♥. Драги луѓе, повторно сме потребни сите, овој пат за да го промениме аутистичниот свет

Дознај повеќе

ВИДЕО – Конечно по 2 години протести на повидок решение за „Еурокомпозит“ – вработените го прифаќаат најновиот предлог од Владата

После две години на протести, блокади на патишта и улици, на повидок конечно решавање на проблемот со државниот загубар „Еурокомпозит“.

Дознај повеќе

Нов голем успех на Борјан Јованоски – второ место на Европскиот куп во Романија

Прилепскиот параглајдерист Борјан Јованоски викендов постигна уште еден нов голем успех освојувајќи го второто место на Европскиот куп кој се

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : Прилеп 3 години е без стадион, некој треба да одговара, надлежните да утврдат зошто не е завршен теренот

Стадионот е се полош и полош, не само што го изгубивме тревнатиот дел како што може и сами да видите

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : „Победа“ отпадна од Прва лига бидејќи немавме терен, сега без спонзор не се знае дали ќе почнеме и во Втора лига

Главната причина поради која „Победа“ отпадна од првата лига е тоа што немавме терен. Дури ниту Барселона или Реал три

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Неспособната локална власт го урниса спортот, Победа и РК Прилеп сега се второлигаши

Пипците на злото наречено СДСМ уништија се’ што допреа и ги разорија сите свери на општественото живеење. После две години

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : Суспензијата на стариот клуб „Победа“ од 8 години заврши, сега ФФМ не сака „Победа“ да ја врати во прва лига

Оваа денешна „Победа“ е нов субјект регистриран под името Викторија, формиран во 2010 година, потоа се промени името во „Победа

Дознај повеќе

Објавени наградите на Фестивалот за непрофесионален филм – меѓу добитниците и членови на Фото Кино Клуб Прилеп

Кино сојузот на Македонија по 48. пат го организираше Државниот фестивал на непрофесионален филм кој оваа година се одржи на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Два автобуси изгореа во Прилеп, сопственикот се сомнева дека пожарот е подметнат

Два автобуси на неготинската компанија „Дајо Турс“ утрово околу 2 часот целосно изгореа во пожар додека биле паркирани покрај автобуската

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien