Уапсен прилепчанец кој претепал и тешко повредил 21 годишно момче, двајца се во бегство

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица поради основано сомневање да сториле кривично дело

Дознај повеќе

Кривична за прилепчанец кај кого била пронајдена марихуана

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Д.А.(21) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено

Дознај повеќе

ВИДЕО – Китаноски: Набавено ново противпожарно возило и опрема за прилепските пожарникари – зборот е збор

Зајакнувањето на капацитетите на Територијалната противпожарна единица од Прилеп, е еден од главните приоритети на градоначалникот Јованоски и СДСМ, изјави

Дознај повеќе

Оштетена таблата поставена на споменикот на Александар Македонски во Прилеп

Таблата што е поставена на споменикот на Александар Македонски во центарот на Прилеп е оштетена. Покрај обидот за нејзино отстранување,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Асоцијацијата „Ластовица“ го издаде водичот – „Како да се комуницира со лицата со инвалидитет“

Асоцијацијата за правата на деца и млади со посебни потреби „Ластовица“ го издаде водичот „Како да се комуницира со лицата

Дознај повеќе

Целовечерен концерт на гитара на Марко Цветковски во фоајето на „Марко Цепенков“

На 22 август /четврток/ 2019г. во 20.00 часот во фоајето од ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи целовечерен концерт на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien