ВИДЕО – Инвалид од прилепско не може да оствари ниту инвалидска, ниту семејна пензија поради бирокатски причини

Лавиринтите и апсурдите на бирократскиот систем во државава со години не му овозможуваат на 49 годишниот Сашо Атанасоски од прилепското

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јанески : ВМРО-ДПМНЕ да се извини за лагите околу пречистителната станица, ајде заедно да го провериме видео надзорот

Во минатиот петок општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ имаше прес конференција на која пласираше нова невистина, овој пат поврзано со работењето

Дознај повеќе

„Крајот на светот каков што го знаеме“ – нова премиера на Театар „Чин 4 Сцена 5“

Во рамките на манифестацијата „Прилепско културно лето“, Театар „Чин 4 Сцена 5“, ќе ви ја прикаже завршната претстава на трета

Дознај повеќе

ВИДЕО – По 5-ти пат се одржа „Прилеп трча“, секоја четврток бројот на учесници е се поголем

По 5-ти пат овој четврток во Прилеп се организираше настанот насловен како „Прилеп Трча“, чија цел е промоција на трчањето

Дознај повеќе

ВИДЕО – Стоматолозите бараат зголемување на буџетот како и укинување на матичните стоматолози и капитацијата

Здружението на приватни здравствени стоматолошки установи на Македонија бара укинување на матичните стоматолози и укинување на капитацијата. Според нив овој

Дознај повеќе

Со целовечерниот концерт на КУД „Илинден“ започнува Прилепското културно лето

 Со концерт на Културно-умтничкото друштво „Илинден” од Битола, вечер во големата сала од центарот за култура „Марко Цепенков” започнува традиционалната

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : На повидок еколошка катастрофа, талогот од пречистителната станица во Прилеп се закопува во земјоделско земјиште

Злото наречено СДСМ кое во изминатите две години ги труе граѓаните со непотизам, криминал, распродавање на националните интереси и штетни

Дознај повеќе

ВИДЕО – Хоспитализиран прилепчанецот Борис Мирчески, кој 2,5 месеци живее со отворена рана на ногата

По сторијата на Инфо Компас за прилепчанецот Борис Мирчески кој 2,5 месеци живее во крајно нечовечки услови со отворена рана

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien