ВИДЕО – Енормно намалена издашноста на „Студенчица“, Прилеп и околните општини со проблеми во водоснабдувањето

Поради огромното намалување на издашноста на изворот Студенчица со проблеми околу водоснабдувањето се соочуваат Кичево, М. Брод, Крушево, Прилеп и

Дознај повеќе

Општина Прилеп : Главните сообраќајници комплетно исчистени од снег, се чистат потесните улици во градот и патот за Мариово

Службите задолжени за зимско одржување на улиците и патиштата во општина Прилеп, континуирано работат на чистење на снегот и создавање

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : Расипничко владеење во Тутунски Прилеп, поседуваме и видео кое алудира на тоа

На расипничкото владеење на СДС му нема крај. Се што фатија, се упропастија. Погубните политики како на централно, така и

Дознај повеќе

ЈКП „Комуналец“ Прилеп : Иако временските услови не ни се наклонети, ние професионално ја извршуваме работата

Снегот кој интензивно паѓа повеќе од два дена им создаде поголеми проблеми на комуналните служби. Од рано наутро со механизација

Дознај повеќе

Апел од Општина Прилеп: Граѓаните да ги чистат влезовите и да не го исфрлаат снегот на улица

Поради интензивните врнежи снег, Општина Прилеп апелира до граѓаните, сопствениците на деловни објекти и до куќните совети на станбените згради

Дознај повеќе

Уапсен крадецот кој во Прилеп украде мобилни телефони во вредност од 400.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп, поднесе кривична пријава против Г.Д.(47) од Прилеп поради постоење

Дознај повеќе

Бети Спиркоска е новата в.д. директорка на градинките во Прилеп, Орде Тодороски се враќа на местото книговодител

Бети Спиркоска е новата в.д. директорка на градинките „Наша Иднина“ во Прилеп. Досегашниот в.д. директор Орде Тодороски, кој беше сменет

Дознај повеќе

Ирена Станковска нов в.д. директор на „Комуналец“, Јованоски ќе биде советник за јавни претпријатија во Општина Прилеп

Ирена Станковска, по вокација дипломиран економист, е новиот в.д. директор на ЈКП „Комуналец“ – Прилеп. Станковска, на местото вршител на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien