Повторно сме потребни сите – во четврток голем хуманитарен концерт во Onyx Cafe & Bar за малиот Дејан

Со срце за малиот Дејан ♥. Драги луѓе, повторно сме потребни сите, овој пат за да го промениме аутистичниот свет

Дознај повеќе

ВИДЕО – Конечно по 2 години протести на повидок решение за „Еурокомпозит“ – вработените го прифаќаат најновиот предлог од Владата

После две години на протести, блокади на патишта и улици, на повидок конечно решавање на проблемот со државниот загубар „Еурокомпозит“.

Дознај повеќе

Нов голем успех на Борјан Јованоски – второ место на Европскиот куп во Романија

Прилепскиот параглајдерист Борјан Јованоски викендов постигна уште еден нов голем успех освојувајќи го второто место на Европскиот куп кој се

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : Прилеп 3 години е без стадион, некој треба да одговара, надлежните да утврдат зошто не е завршен теренот

Стадионот е се полош и полош, не само што го изгубивме тревнатиот дел како што може и сами да видите

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : „Победа“ отпадна од Прва лига бидејќи немавме терен, сега без спонзор не се знае дали ќе почнеме и во Втора лига

Главната причина поради која „Победа“ отпадна од првата лига е тоа што немавме терен. Дури ниту Барселона или Реал три

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Неспособната локална власт го урниса спортот, Победа и РК Прилеп сега се второлигаши

Пипците на злото наречено СДСМ уништија се’ што допреа и ги разорија сите свери на општественото живеење. После две години

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : Суспензијата на стариот клуб „Победа“ од 8 години заврши, сега ФФМ не сака „Победа“ да ја врати во прва лига

Оваа денешна „Победа“ е нов субјект регистриран под името Викторија, формиран во 2010 година, потоа се промени името во „Победа

Дознај повеќе

ВИДЕО – Два автобуси изгореа во Прилеп, сопственикот се сомнева дека пожарот е подметнат

Два автобуси на неготинската компанија „Дајо Турс“ утрово околу 2 часот целосно изгореа во пожар додека биле паркирани покрај автобуската

Дознај повеќе

Прилепски спелеолози поминаа три дена под земја во пештерата „Чулејца“ на Тиквешко Езеро

Спелеолозите од Спелеолошкиот клуб „Златоврв“ Прилеп поминаа три дена под земја, истражувајќи ја пештерата „Чулејца“ на Тиквешкото Езеро. До пештерата

Дознај повеќе

Голем хуманитарен концерт за доизградба на манастирот Св. Атанасие

Голем број музички имиња ќе настапат на хуманитарниот настан за доизградба на манастирот Св. Атанасие во населеното место Ропотово, општина

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien