Џудо клубот Сеишин Прилеп со соодветна акција за поддршка на ветераните над 65 годишна возраст

  Џудо клубот Сеишин Прилеп во овие моменти кога се спроведуваат посебни мерки и ограничувања на движење во врска со

Дознај повеќе

На повидок уште една спортска ѕвезда од Прилеп на Македонското небо

Уште еден потпишан професионален договор на Џ.К.Бушидо и натпреварувачката Елена Малиновска. Од клубот велат дека на повидок уште една спортска

Дознај повеќе

ФК „Победа“ во Крушево ја стартува мисијата за второлигашки опстанок

    Со натпреварите од 15. коло в сабота продолжува првенството во Втората лига – Исток. За прилепска „Победа’ првиот

Дознај повеќе

Трето место за ЖФК Деспина на меѓународниот турнир „Куп на карневалот 2020“ во Струмица

    Женскиот фудбалски клуб Деспина од Прилеп го освои третото место на меѓународниот турнир „Куп на карневалот 2020“ во

Дознај повеќе

Прилепскиот ката тим пак ќе настапува за Македонија на ЕП во Баку

Познат е составот на македонската сениорска репрезентација за Европското првенство (ЕП) во Баку, Азербејџан (25-29 март). Селекцијата брои 12 каратисти

Дознај повеќе

Пулексенија Јованоска, државната репрезентативка во карате, избрана за спортист на општина Прилеп за 2019

На синоќешниот избор на најдобрите спортисти за 2019 година, манифестација која Општина Прилеп ја организираше после пауза од 11 години,

Дознај повеќе

Мегленски : Ме менуваат луѓе кои не дошле на стадион, Победа е клуб без опрема, без доктор и физиотерапевт

Тони Мегленски од денеска повеќе не е тренер на Победа по катастрофалната есенска полусезона, по што клубот е поблиску до

Дознај повеќе