Прилепскиот параглајдерист Борјан Јовановски втор на Светската ранг листа

После ажурираните резултати од Европскиот куп во Романија, Урои, параглајдеристот Борјан Јовановски и член на Алумни клубот при Меѓународен Славјански

Дознај повеќе

Професионален боксерски спектакл во Прилеп – Ице Трајкоски vs Енсар Осман

На 22.06.2019 година во 19:30 часот на Градскиот базен „Маркови Кули“ во Прилеп ќе се организира професионална боксерска ревија за

Дознај повеќе

Нов голем успех на Борјан Јованоски – второ место на Европскиот куп во Романија

Прилепскиот параглајдерист Борјан Јованоски викендов постигна уште еден нов голем успех освојувајќи го второто место на Европскиот куп кој се

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : Прилеп 3 години е без стадион, некој треба да одговара, надлежните да утврдат зошто не е завршен теренот

Стадионот е се полош и полош, не само што го изгубивме тревнатиот дел како што може и сами да видите

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : „Победа“ отпадна од Прва лига бидејќи немавме терен, сега без спонзор не се знае дали ќе почнеме и во Втора лига

Главната причина поради која „Победа“ отпадна од првата лига е тоа што немавме терен. Дури ниту Барселона или Реал три

Дознај повеќе

ВИДЕО – Спиркоски : Суспензијата на стариот клуб „Победа“ од 8 години заврши, сега ФФМ не сака „Победа“ да ја врати во прва лига

Оваа денешна „Победа“ е нов субјект регистриран под името Викторија, формиран во 2010 година, потоа се промени името во „Победа

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ракометните ветерани бараат поголема поддршка за овој спорт од државата и бизнис секторот – ракометот во Прилеп сега е на колена

Викендов во Прилеп за прв во Македонија се одржа ракометен турнир на ветерани и ветеранки кој беше посветен на нашите

Дознај повеќе

Доминација на браќата Јованоски на Пролетниот параглајдинг куп 2019 во Крушево

Во Крушево денеска заврши Пролетниот параглајдинг куп 2019 каде комплетна доминација имаа браќата Мартин и Бројан Јованоски од Прилеп. Имено

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien