ВИДЕО – Ракометните ветерани бараат поголема поддршка за овој спорт од државата и бизнис секторот – ракометот во Прилеп сега е на колена

Викендов во Прилеп за прв во Македонија се одржа ракометен турнир на ветерани и ветеранки кој беше посветен на нашите

Дознај повеќе

Доминација на браќата Јованоски на Пролетниот параглајдинг куп 2019 во Крушево

Во Крушево денеска заврши Пролетниот параглајдинг куп 2019 каде комплетна доминација имаа браќата Мартин и Бројан Јованоски од Прилеп. Имено

Дознај повеќе

ВИДЕО – Утре започнува ракометниот спектакл во Прилеп – меморијалниот турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки

Утре со почеток во 14 часот на ракометното игралиште во хотелот „Сонце ГА“ во Прилеп започнува првиот меморијален ракометен турнир

Дознај повеќе

Прилепчанецот Борјан Јованоски, втор на Европскиот куп во параглајдерство во Валона, Албанија

Прилепскиот параглајдерист Борјан Јованоски го освои 2-рото место на Европскиот куп кој викендов се одржа во албанскиот град Валона, на

Дознај повеќе

Пет медали за ЏК „Бушидо“ на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Џудо клубот „Бушидо” денеска учествуваше на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во спортската сала при С.О.У. „Ристе Ристески Ричко”

Дознај повеќе

ЏК „Санкаку“ – Прилеп ги презентираше изучените техники на државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Денеска во Прилеп во спортска сала на СОУ „Р.Р.Ричко“ Прилеп се одржа државно првенство за кадети и ветерани. ЏК „Санкаку“

Дознај повеќе

Доминација на ЏК „Сеишин“ Прилеп, со освоени 20 медали, на Државното првенство за кадети-ки и ветерани во Прилеп

Во спортската сала на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ Прилеп во организација на Џудо Федерацијата на Македонија и техничка организација

Дознај повеќе

ВИДЕО – Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски стана светски шампион

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски го совлада својот противник Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА и стана светски

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien