Попокатапетел со силна ерупција – подготвен план за брза евакуација

Мексиканските власти издадоа жолто предупредување откако вулканот Попокатепетл доцна синоќа еруптираше и почна да исфрла огромно количество густ пепел. Вулканот

Дознај повеќе

Москва: Подготовките на САД за поставување оружје во вселената е неодговорно

Официјална Москва оценува дека подготовките на Вашингтон да постави оружје во вселената се неодговорни, изјави денеска портпаролката на руското министерство

Дознај повеќе

Одзивот на изборите во Северна Кореја 99,99 отсто – на гласачките ливчиња само еден избор

Одзивот на парламентарните избори во Северна Кореја е 99,99 отсто, објавија државните севернокорејски медиуми.   Оваа година, одзивот е речиси

Дознај повеќе

Ситуацијата во Венецуела е се потешка – кражби на улиците, децата гладни, а во болниците не работат респираторите

Венецуелскиот парламанет одобри прогласување национална состојба на тревога поради кризата со електроснабдувањето поради што е парализирана државата веќе петти ден.

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien