Непалски планинар постави рекорд искачувајќи ги 14-те највисоки врвови за шест месеци

Непалскиот алпинист Нирмал Пурџа ги покори сите 14 највисоки врвови на планетата повисоки од 8.000 метри за 189 денови, поставувајќи

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien