Холандија ја доби првата велосипедска патека во светот направена од рециклиран пластичен отпад

Првата велосипедска патека во светот направена од рециклиран пластичен отпад од океаните беше пуштена во употреба во Холандија како дел

Дознај повеќе

ВИДЕО: Управува со најмоќната држава во светот, а не знае да затвори ни чадор

Дали американскиот претседател Доналд Трамп знае како се затвора чадор? Тоа е  прашањето кое го поставуваат сите светски медиуми.  

Дознај повеќе

Отворен најдолгиот мост преку море во светот: Погледнете како изгледа кинеското градежно чудо

Кинескиот претседател Си Џинпинг и официјално го отвори најголемиот мост преку море во светот, проект кој го поврзува Хонг Конг,

Дознај повеќе

Европа ја повика Бугарија да спаси едно од најголемите комунистички ремек-дела

Се издигнува како летечки тањир на врвот на бугарска планина, Бузлуџа е бруталистички бетонски споменик подигнат пред 40 години во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien