Еден од најпосетените европски градови ги моли туристите да не доаѓаат пречесто

Пластични цвеќиња, ветерници и кломпи се главни сувенири во холандскиот главен град Амстердам, а всушност се и двигател на градската

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien