„Терминатор: мрачна судбина“ (Terminator: Dark Fate) – објавен е првиот трејлер

„Парамаунт“ го објави првиот трејлер за „Терминатор: мрачна судбина“ (Terminator: Dark Fate), најновото продолжение на култната научно-фантастична франшиза, кое по цели

Дознај повеќе

“Bohemian Rhapsody” е најпродаваниот биографски филм со заработка од 900 милиони долари

Филмот “Bohemian Rhapsody” стана најпродаваната адаптација на музичка биографија кога во неделата ја надмина заработката со 900 милиони долари од

Дознај повеќе