Американска компанија бара луѓе што ќе патуваат низ светот, ќе пушат марихуана и ќе добиваат плата за тоа

„Хеви хитерс“, калифорниска компанија што се занимава со производство на полнење масло за електрични цигари, бара 20 амбасадори. Имено, луѓето

Дознај повеќе

ВИДЕО: Управува со најмоќната држава во светот, а не знае да затвори ни чадор

Дали американскиот претседател Доналд Трамп знае како се затвора чадор? Тоа е  прашањето кое го поставуваат сите светски медиуми.  

Дознај повеќе

Отворен најдолгиот мост преку море во светот: Погледнете како изгледа кинеското градежно чудо

Кинескиот претседател Си Џинпинг и официјално го отвори најголемиот мост преку море во светот, проект кој го поврзува Хонг Конг,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien