Во Австралија ископани два џиновски камења кои содржат 113 килограми злато

Рудари во западна Австралија ископаа два огромни камења кои вредат повеќе милиони долари поради содржината на злато што проценува дека

Дознај повеќе

ВИДЕО – Доказ дека некои жени можат да бидат подобри од мажите во најважната споредна работа во светот

Е вака се игра фудбал и тоа женски. Класичен доказ дека жените можат да бидат подобри од мажите во најважната

Дознај повеќе

ВИДЕО – Најпосетуваната плажа во светот – 40.000 посетители дневно распостелени на само 500 метри должина

Плажата Далиан во Кина е најпосетуваната плажа во светот. Неа ве лето дневно ја посетуваат ии по 40.000 посетители. Таа

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien