ВИДЕО : Нераскажаната приказна за манастирот „Свети Ѓорѓија“ кај Прилеп

Секој манастир во прилепско си има своја уникатна приказна за неговото настанување, развој и функционирање низ вековите. Приказни кои се

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien