ВИДЕО : „Алан Форд и група ТНТ во Тотална измама“ – нова претстава на „Театарска работилница Прилеп“

Во изведба на „Театарска работилница Прилеп“ синоќа во народниот театар „Војдан Чернодрински“ беше прикажана претставата „Алан Форд и група ТНТ

Дознај повеќе

„Хроника на еден сон“ во петок во театарот „Војдан Чернодрински“

Претставата „Хроника на еден сон“, во режија на Ивана Ангеловска, пред прилепската публика ќе биде прикажана во петок во 20

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien