Продолжи доделувањето на благодарници за учесниците во гаснењето на пожарот кај Трескавец

Во големата сала на Општина Прилеп и денеска продолжи доделувањето на благодарници за учесниците во гаснењето на пожарот кај Трескавец.

Дознај повеќе

Благодарници за учесниците во гаснењето на пожарот кај Трескавец

Општина Прилеп и градоначалникот Марјан Ристески денеска им доделија благодарници на сите оние кои учествуваа во гаснењето на пожарот кој

Дознај повеќе

Градоначалникот Јованоски со владини претставници извршија увид во изградбата на опожарените конаци на Трескавец

Градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски заедно со министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски,

Дознај повеќе

Трескавец масовно посетен на празникот Успение на Пресвета Богородица

Стотици граѓани присуствуваа на вечерната богослужба за празникот Успение на Пресвета Богородица, или меѓу  народот познат како Голема Богородица, која

Дознај повеќе

ВИДЕО : Манастирот Трескавец повторно во опасност од пожар

Опасноста од опожарување на манастирот Трескавец не е отстранета! Пожарот, кој на 23-ти од предната страна на манастирот беше ставен

Дознај повеќе

ДРОН ВИДЕО : Изградба на конаците на Трескавец

Милениумска приказна која континуирано продолжува да биде колевка на цивилизацијата како во минатото така и денес. Манастирот „Успение на Пресвета

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien