ВИДЕО – Дворчанец : „Crossroad blues band“ 21 година продолжува да работи со истата енергија и љубов кон блузот

„Crossroad blues band“ од Припеп е единствениот блуз состав во Македонија кој континуирано постои веќе 21 година. Мината година го издадоа нивниот најнов албум насловен како „Градско дете“.

 

Во моментов подготвувале нова песна која требало наскоро да биде промовирана.

 

Фронтменот на групата Александар Дворчанец – Сале вели дека како и секоја година така и оваа имале голема турнеја во поранешни ЈУ републики каде биле одлично прифатени.

 

Песните ги пишувал тој, а во најголемиот дел од нив биле опишани делови и моменти од неговиот живот.

 

Повеќе од овој интересен разговор со Александар Дворчанец – Сале погледнете во видеото.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи