„Врата на небото“

Двајцата француски зависници од адреналин, Фред Фуген и Винс Рефет или попознати како Soul Flyers, извршија неверојатен потфат кога со летечки костуми во лет слетаа во авион, откако претходно скокнаа од планината Jungfrau во Швајцарија.

 

Како дел од нивниот проект „Врата на небото“, за кој што претходно тренираа неколку месеци изведувајќи преку 100 скокови во Empuriabrava во Шпанија, дуото скокна од планината Jungfrau во Швајцарија, една од највисоките планини во Европа и слета во малиот авион Pilatus Porter и тоа среде лет!

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.