„Златна Топка“ за Роналдо

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо е добитник на овогодинешната „Златна Топка“, а до крајот на кариерата рече дека планира да освои уште две вакви награди.

Сега португалскиот ас има пет златни топки, со што се израмни со главниот ривал, Лионел Меси. По доделувањето на наградата, Роналдо самиот си се пофали дека е најдобриот играч во историјата на фудбалот.

Јас сум најдобриот играч во историјата на фудбалот. Не гледам дека некој е подобар од мене. Ниту еден не успеа да го направи тоа што јас го направив. Сакам да освојам седум златни топки“, изјави Роналдо.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи