Поларен студ во Турција

Facebook
Twitter
Email
Print

Поларни студови се регистрирани во турската област Анадолија, со температури до минус 26,3 Целзиусови степени.

 

Во градот Ерзурум биле забележани минус 25 степени, а максималните дневни температури биле минус осум степени.

 

Метеролозите очекуваат дека овој студен бран ќе потрае уште неколку дена.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи