ВИДЕО: Мајсторски гол на Фалкао со лоб од половина терен

Монако вчера го победи Каен со 2-0 и се пласира во четвртфиналето во францускиот Лига-куп, а мечот го одбележа Радамел Фалкао.

 

Колумбискиот напаѓач влезе во игра во 76. минута, а веќе во 85. направи ремек дело. Доби топка во „кругот“ на центарот на игралиштето и кога сите очекуваа дека ќе прави „пас“ напред, упати фантастичен лоб поставувајќи ги конечните 2-0.

 

Еден од најубавите голови на Фалкао во кариерата

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.