Резултати од вториот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера во Прилеп се одржа вториот ден од турнирот во мал фудбал „Свети Никола“. Сениорите одиграа 4 натпревари, а додека ветераните 3.

 

Ова се резултатите од вториот ден на турнирот.

 

 

СЕНИОРИ 

„Црна Река“ – „Портал“    1:4
„Тргачо“ – „ФК Големо Коњари“    2:0
„Ресторан Т’га за Југ“ – „Мермерен ком.“    6:1
„Марфил“–„Стипта Комерц“  службено 3:0

 

 

ВЕТЕРАНИ

„ОМР Прилеп“ – „Комфи Ангел“    1:8
„Изофас“ – „Пекара Алсун – Дебреште“    3:0
„Портал“ –„Електро еле.-Паркетар Горан“    3:2
 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.