Пет растенија кои го прочистуваат домашниот воздух

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Кога загадувањето во Македонија руши светки рекорди убаво е да се знае кое растение може да го прочисти воздухот во вашиот дом. Според експертите ова се петте најдобри растенија.

 

ФИКУС

 

 

БАМБУСОВА ПАЛМА

 

 

БРШЛЕН

 

 

ЃАВОЛСКИ БРШЛЕН

 

 

ХРИЗАНТЕМА

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи