Пет растенија кои го прочистуваат домашниот воздух

Кога загадувањето во Македонија руши светки рекорди убаво е да се знае кое растение може да го прочисти воздухот во вашиот дом. Според експертите ова се петте најдобри растенија.

 

ФИКУС

 

 

БАМБУСОВА ПАЛМА

 

 

БРШЛЕН

 

 

ЃАВОЛСКИ БРШЛЕН

 

 

ХРИЗАНТЕМА

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.