Хуманитарна детска модна ревија во Спомен куќата „Тодор Проески“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во недела, 17-ти декември, во 13 часот во Спомен куќата „Тодор Проески“ ќе се одржи хуманитарна детска модна ревија каде што ќе се прикажуваат изработките на студентите од Универзитетот Гоце Делчев, Штип, под менторство на доцент М-р Ванѓа Димитриева – Кузманоска.

 

Облеката ќе биде доделена на деца без родители од Општина Крушево, а на модната ревија ќе настапат учениците од ООУ „Никола Карев“ Крушево и студиото за танц „Break the Floor“ од Штип.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи