Фантастичен гол на Озил против Њукасл

Месут Озил постигна еден од головите кои сигурно ќе конкурираат за најубави во ова коло од Премиер лигата.

 

Месут Озил го доведе Арсенал во водство на дуелот против Њукасл, а начинот на кој реализираше Германецот предизвика бура на социјалните мрежи.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.