Поплави во североисточна Грција

Facebook
Twitter
Email
Print

Силните дождови што ја зафатија североисточна Грциј,а предизвикаа поплави во областа на градовите Комотини и Маронија. Десетици домови се поплавени, поради што интервенирале противпожарните служби за да ги спасат жителите.

 

Патот меѓу Комотини и Маронија е затворени поради надојдената вода, а собраќајот е во прекин на локланите патишта до повеќе села во околината.

 

Според грчките метеоролози, во реонот наврнале 140 тони дожд на еден декар

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи