Брутално забивање на Ненс преку Дурант

Шампионот Голден Стејт Вориорс во драматичен меч по продолжението славеше над Лос Анџелес Лејкерс со 114:116, во мечот во кој беа повлечени од употреба двата дреса со број „8“ и „24“ кои Коби Брајант ги носеше низ неговото НБА патување.

 

Кевин Дурант имаше одлична шутерска ноќ во „Стeјплс центарот“ и ги постигна последните поени, кои донесоа победа за шампионот Голден Стејт. Бекот на „воините“ го заврши мечот со 38 поени, 11 скока и осум асистенции.

 

Меѓутоа оваа средба во „Стејплс Центарот“ донесе и многу супер моменти, но од нив без конкуренција се издвојува тоа е бруталното забивање на Лери Ненс Јуниор кој го „поздрави“ Кевин Дурент и со тоа сигурно ќе биде во конкуренција за потегот кој ја одбележал актуелнава кампања.

 

 

Резултати од останатите натпревари од синоќешната програма на НБА:

 

Шарлот – Никс  109:91

Индијана – Бостон   111:112

Атланта – Мајами    110:104

Чикаго – Филаделфија   117:115

Хјустон – Јута   120:99

Минесота – Портланд   108:107

Оклахома – Денвер    95:94

Далас – Феникс   91:97

Сан Антонио – Клиперс   109:91

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.