ВИДЕО: Судир помеѓу демонстрантите на ВМРО-ДПМНЕ и полицијата на граничниот премин Табановце

Попладнево на граничниот премин Табановце дојде до судир меѓу полицијата и демонстрантите од ВМРО-ДПМНЕ кои денеска најавија дека ќе го блокираат граничниот премин.

 

 

Симпатизер на партијата со тврд предмет удрил припадник на кумановската полиција кој со колегите го обезбедувал преминот.

 

Набрзо насилникот е совладан и уапсен. Од МВР против насилникот најавија дека ќе поднесат соодветна пријава.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.