Обраќање на претседателот Иванов во парламентот

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска на пладне ќе го одржи традиционалното годишно обраќање во Собранието на  Македонија.

 

Редовното годишно обраќање на претседателот пред законодавниот дом е предвидено согласно Уставот на државата.

 

Веднаш потоа се закажани продолженија на неколку седници. За денеска исто така се закажани и седници на Законодавно правната комисија и на Комисијата за надворешна политика.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.